BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği TarihçesiBalıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği; 1991 yılının Kasım ayında; Balıkesir için çalışma isteği olan ve nitelikli işadamlarının bir araya gelerek oluşturdukları sinerji ve ortak hareket etme isteği ile kurulmuştur.
 
BASİAD, şeffaf ve paylaşımcı demokratik yapısı, yenilikçi, araştırmacı, toplumu tüm unsurları ile kucaklayan, kamuoyu, kurum ve kuruluşları ile barışık, uzlaşmacı yönetim anlayışı ile görevine devam etmeyi benimsemiştir.

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu, Yüksek istişare konseyi, Genel kurul organları ve çalışma komisyonları ve üyesi bulunduğu federasyon , konfederasyon, platform gibi organizasyonlar vasıtası ile , üzerine düşen toplumsal , ekonomik , sosyal , kültürel görevleri yerine getirmek üzere organize olmuştur.

Derneğimiz Başkanlıklarını; Fethi Demirci, Ahmet Tevfik Aykul, Hazım Köse, Ekrem İzci, İsa Tamer Çelik ve Abdullah Bekki yapmış; günümüzde ise Başkanlık görevini Ümit Baysal yürütmektedir.

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği üyelerinin ve bölgenin kalkınması ve sorunlarına çözüm yolları bulunması aşamasında pek çok projeler yapmış ve faaliyetlerde bulunmuştur. İhtiyaç duyulan konularda eğitim programları düzenlemekte, vizyon toplantıları yapmakta, bölgesel ve ulusal bazda seminer ve konferanslara destek vermekte, kanun teklifleri ile ilgili görüşlerini belirtmekte, aksaklıklar hakkında raporlar hazırlayarak ilgililere ulaştırmakta, yurtiçi ve yurtdışı fuar ve iş gezileri düzenlemekte, görüşlerini düzenli olarak basın ile paylaşmaktadır.

Ulusal ve uluslar arası alanda yaptığımız faaliyet, çalışma ve yürüttüğümüz projeler ile kamuoyuna ve topluma, doğru yerinde mesajlar vererek bir itici güç ve moral motivasyon sağlamakta, aynı zamanda yapılan çalışmaların sonuçları ile iş dünyasına katkılar sağlamaya devam etmektedir.