BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu

Selçuk SAVAŞ
 Ünvanı  : BAŞKAN 
 İşyeri Ünvanı :  SAVAŞLAR TES.TAHÜ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
 Adres :  BALIKESİR İZMİR KARAYOLU 10.KM BALIKESİR
 Tel No. :   2410339/ 2459413 /257 17 59
 Fax No :  257 17 90 
 Web Adresi :  

 www.savaslar.com
 E-mail Adresi :   selcuk@savaslar.com

Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde 1988 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. Evli olup 2 kız çocuk babasıdır.

Aile işletmesi Savaşlar Soğutma firmasında iş hayatında çalışmaya başlamıştır. Bu gün sektöründe öncü, uluslararası kabul görmüş bir yapıya kavuşmuş firmasını kardeşleri ile beraber yönetmektedir.

Elektrik Mühendisleri odası Balıkesir İl temsilciliğinde görev almıştır. Elektrik Mühendisleri Odası genel merkez Danışma Kurulu üyeliği yapmıştır. Ege Soğutma Sanayici İş İnsanları Derneği,  İstanbul merkezli İSKİD derneklerinde pek çok farklı görevlerde bulunmuştur.

Türkiye’nin ilk kümelenme projelerinden biri olan soğutma sektörünün kümelenmesi projesinde aktif görev almıştır. TR 22 bölgesinin ilk Avrupa Birliği destekli kümelenme projesinde Balıkesir ve Çanakkale illerinde kurulan kümelerin kuruluşlarında aktif görev almıştır. Pandemi sırasında kurulan binalarda havalandırma sektörel bilim kurulu üyeliği yapmıştır. Balıkesir Organize sanayi bölgesinde müteşebbis heyet üyeliği yapmıştır. 2002 yılından bugüne BASİAD üyesidir. Son beş dönemde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Çalıştığı sektörle ilgili tarım ürünlerinin soğuk zincire katılması kanunu yine sektörel sıfır faizli KOSGEB kredisi verilmesi konularında aktif çalışmaları olmuş ve sektör bakanlık temsilciliği yapmıştır. Birçok Avrupa Birliği ve benzeri projede yer almıştır.

Elektrik Mühendisleri odası Bursa şube danışma kurulu üyeliği, Balıkesir belediyesi kent konseyi kuvvayi milliye meclisi yönetim kurulu üyeliği, Kent konseyi yürütme kurulu üyeliği, Balıkesir organize sanayi müteşebbis kurul üyeliği, Balıkesir üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi üyeliği. SOSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği, İSKİD bünyesinde Endüstriyel Soğutma komite başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 

Buse Tellioğlu ALTINDİŞ
 Ünvanı  : BAŞKAN YARDIMCISI
 İşyeri Ünvanı :  TELLİOĞLU YEM - GIDA ENTEGRE TESİSLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
 Adres :  YENİKÖY MAH. YENİKÖY SK. NO:461 D KARESİ/BALIKESİR
 Tel No. :   0266 246 14 50
 Fax No :   0266 274 50 03
 Web Adresi :  www.tellioglu.com.tr
 E-mail Adresi :

Buse Tellioğlu Altındiş lisans eğitimini 2009 yılında Koç Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamıştır. 2010 yılında Gıda üretimi konusunda bilgi ve tecrübelerini arttırmak için Mutfak Sanatları Akademisi Pasta, Ekmekçilik ve Restoran Yönetimi konusunda eğitim almış ve staj programını bitirmiştir. Aile şirketi olan Tellioğlu Gıda ‘da çalışma hayatına 2011 yılında başlayan Tellioğlu, dış ticaret başta olmak üzere farklı pozisyonlarda çalışmış, 13 yıl boyunca ihracat operasyonlarına liderlik etmiştir ve 2023’ten bu yana Tellioğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlenmektedir. Başta GYİAD, TUGİAD, TAİDER gibi çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları üyesi olan Tellioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Meclis Üyesi ve TOBB Kadın girişimciler Balıkesir Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Şeyma Yarış KIRAN
 Ünvanı  : BAŞKAN YARDIMCISI
 İşyeri Ünvanı : YARIŞ KABİN SANAYİ  VE TİCARET A.Ş.
 Adres : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 4.CD NO:26 ALTIEYLÜL- BALIKESİR
 Tel No. : 02662830130-31-32-33
 Fax No : 02662811315
 Web Adresi : www.yariskabin.com.tr
 E-mail Adresi :  

1991 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Balıkesir’de tamamladı. Liseye İstanbul Eyüboğlu Koleji’nde devam ettikten sonra Sabancı Üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2015 yılında aile şirketi olan Yarış Kabin A.Ş’de çalışmaya başladı ve ERP, üretim, tedarik zinciri, sürekli iyileştirme gibi farklı departmanlarda çalışarak tecrübe edindi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme yönetimi yüksek lisansını tamamladı. Aile şirketinde ikinci nesil temsilcisi olarak finanstan sorumlu genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmakta. Aynı zamanda Balıkesir Ticaret Odası yönetim kurulu, meclis üyeliği ve kadın girişimciler kurulu il icra komitesi üyeliği görevlerini sürdürmekte. TAİDER’de üye ilişkileri komitesi ve eğitim komitesiyle Bursa il temsilciğinde görev aldı ve halen TAİDER üyesidir.

Ercan SÜRENKÖK
 Ünvanı  : BAŞKAN YARDIMCISI
 İşyeri Ünvanı : VARDAR BETON SANAYİ VE İNŞAAT LTD. ŞTİ.
 Adres : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1.CADDE NO:26/ ALTIEYLÜL / BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 221 15 04
 Fax No : 0 266 221 79 43
 Web Adresi :  

 www.vardarinsaat.com
 E-mail Adresi :   e.surenkok@vardarinsaat.com

Ercan Sürenkök 19 Nisan 1983,  Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde orta ve lise eğitimini 2001 yılında tamamladı. 2007 yılında Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı’nda yüksek lisans programı olan Cephe Tasarımı ve Teknolojisi bölümünden ise 2022 yılında mezun oldu.

2009 yılında Balıkesir’de sanayi ve inşaat alanında faaliyet gösteren Vardar Beton Sanayi ve İnşaat Ltd. firmasının kurucu ortağı oldu, hala genel müdürü olarak çalışmaktadır. 2017 yılında dekoratif beton alanında Dünya Beton Birliği’ni kurdu ve aktif olarak hala başkanlığını yapmaktadır. 2019 yılında BASİAD üyesi oldu. Elektronik müzik prodüksiyonu yapmaktadır ve fotoğrafçılık, sanat tarihiyle ilgilenmektedir.

Aytuğ YARMAZ
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU GENEL SEKRETERİ
 İşyeri Ünvanı : BAL-AY-KA MÜH. LTD. ŞTİ
 Adres : PAŞAALANI MAH. 46. Sokak No:18 Karesi BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 244 23 60
 Fax No : 0 266 245 04 95
 Web Adresi : www.balaykamuhendislik.com
 E-mail Adresi :  a.yarmaz@balaykamuhendislik.com 

Aytuğ Yarmaz 1978 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamladı. 2001 yılında Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatında kendi branşında girişimci iş insanı olarak devam etti.

2003 yılında Balayka Mühendislik firmasını kurdu. Balayka Markası ile; mekanik tesisat sistemleri, ısıtma, soğutma, yangın ve havalandırma sistemleri ile plan proje taahhüt işlerini başarı ile gerçekleştirmektedir.

Sosyal sorumluk projelerine, sosyal ortaklığa ve destek faaliyetlerine ilgi duymaktadır. Makine Mühendisleri Odası Balıkesir İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Neriman KÖYBAŞI
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU SAYMAN ÜYE
 İşyeri Ünvanı : KÖYBAŞI MALİ MÜŞAVİRLİK - Neriman Köybaşı
 Adres :  Altıeylül Mahallesi 4002 Sokak 2/B Altıeylül BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 244 47 76
 Fax No :  
 Web Adresi :  
 E-mail Adresi : nkoybasi@gmail.com

Balıkesir doğumlu olan Neriman Köybaşı İşletme Fakültesi mezunudur. Evli ve 2 çocuk annesidir. 1994 yılından bu yana Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendi ofisinde mesleğini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde görev almıştır. 2007 yılında BASİAD’a katılmış olup BASİAD tarihinin ilk kadın yönetim kurulu üyesidir. Çevre ve iklim krizine duyarlı olup, hayvan hakları konusunda çalışmalar yapmaktadır. Kitap okumak ve doğada yürüyüş yapmaktan hoşlanmaktadır.

 

Barış SAĞLAM
 Ünvanı  : Yönetim Kurulu Üyesi
 İşyeri Ünvanı : MİLANO AĞAÇ KAPLAMA SAN. VE TİC. A.Ş.
 Adres : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 4. CADDE NO:4 ALTIEYLÜL BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 281 11 90
 Fax No : 0 266 281 11 95
 Web Adresi :
www.milano.com.tr
 E-mail Adresi :  bsaglam@milano.com.tr

1977 Uşak doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıdır. Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Barış Sağlam Milano ağaç Kaplama A.Ş. ‘de Şirket ortağı ve Genel Müdür olarak İş hayatına devam etmektedir. Aynı zaman da Makart Yapı Ltd. Şti. firmasını kurmuş olup dış ticaret faaliyetleri sürdürmektedir. TOBB Orman Ürünleri Sektör Meclisi üyesidir.

2009-2013 ve 2013-2017 dönemlerinde Balıkesir Sanayi Odası Meclis üyesi olarak görev yapmış, 2012-2018 yılları arasında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyetinde görev almıştır. 
Çiğdem ÇELİK
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı :  ÇELPA MAKİNA PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ
 Adres :  İBİRLER MAH. TAVŞANTEPE SOKAK NO:13  KARESİ/BALIKESİR
 Tel No. :  0 266 246 28 00
 Fax No :  
 Web Adresi :   www.celmak.com
 E-mail Adresi :  

 cigdem@celmak.com

 

1995 Balıkesir doğumludur. Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Çelmak Tarım Makinaları 3. Nesil yöneticisi olarak görev almakta. Balıkesir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Genç TÜRKONFED, ve TAİDER üyelikleri bulunmaktadır. Çelpa Spor Kulübünün Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Serkan NUHOĞLU
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı :  ERDOĞANLAR TORNA TELESKOPİK PİSTON ÇELİK MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
 Adres :  

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 4. CADDE NO:18 ALTIEYLÜL/BALIKESİR
 Tel No. :  0266 281 13 13
 Fax No :  
 Web Adresi :  

www.erdoganlarmakine.net
 E-mail Adresi :  

snuhoglu@erdoganlarmakine.net
1978 Balıkesir doğumludur. Balıkesir Endüstri Meslek Lisesi Makine Ressamlığı bölümünden mezun oldu. 1997 yılından bu yana Aile Şirketi Erdoğanlar Makine bünyesinde çalışıyor. Firmanın 2010 yılında Şirketleşmesine istinaden Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve devam etmekte Yurt içi ve yurt dışı müşterileri için makine ve makine parçaları üretimi yapıyor. 2013-2018 döneminde Balıkesir Sanayi Odasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2015-2018 yılları arasında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyetinde görev almıştır. Bagiad Üyesidir.  Evli ve bir kız çocuğu babası.
Barış DURMAZ
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ 
 İşyeri Ünvanı :  BALIKESİR MODERN METAL İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
 Adres :  

PAŞA ALANI MAH. 47. SK. NO:2 KARESİ/BALIKESİR
 Tel No. :   0 266 246 39 94
 Fax No :  
   Web Adresi :   

www.modernmetal.com.tr 

 E-mail Adresi :  

bdurmaz@modernmetal.com.tr 
1981 Balıkesir doğumlu. Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunudur. Gıda ürünlerinin araştırma geliştirmesi üzerine sırası ile Sek Süt, Ülker ve Sütaş firmalarında yöneticilik yaptı.

2020 yılında ailevi sebeplerle kurumsaldan ayrılıp, aile şirketi olan Modern Metal firmasının 2. nesil olarak yöneticiliğini yapıyor. Winsa markası ile PVC ve alüminyum doğrama imalat ve montaj hizmeti veriyor. Evli ve bir kız çocuğu babası.

Ömür GÜNDOĞDU
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı : BALIKESİR ONUR SÜT VE PETROL ÜRÜNLERİ İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
 Adres : PAŞAKÖY MAH. MÜCAVİR SOKAK NO: 316 ALTIEYLÜL/BALIKESİR
 Tel No. : 0266 267 21 46
 Fax No : 0266 267 21 46
 Web Adresi :  
 E-mail Adresi :

 


omur@onursut.com

 

1989 Yılında Balıkesir’de doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme mezunudur. Onur Süt Limitet Şirketi Yönetim Kurulu Üyesidir. Onur Sütte private label ürün geliştirme ve market zincirlerine tedarik üzerine odaklanmıştır.

Onsüt Tarım Hayvancılık Ltd. Şti. Yöneticisidir. Onsütte Organik süt çiftliği ve besi sığırı yetiştiriciliği, canlı büyükbaş hayvan ithalatı, ABD, Almanya, Avusturya, İtalya başta olmak üzere hayvan seçimi ve lojistik, yem hammaddesi ithalatı, sözleşmeli tarım ürünleri ekimi faaliyetlerini sürdürmektedir.

AHMET KALAN
 Ünvanı  :  YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı :  ENERJİ MADENCİLİK NAK.SAN.TİC.A.Ş.
 Adres :  İSAALAN KÖYÜ KEPSUT/BALIKESİR
 Tel No. :  0266 582 1260
 Fax No :  0266 582 1263
 Web Adresi :  
 E-mail Adresi :

ahmet_kalan_77@hotmail.com

 

1977 Doğumlu olan Ahmet Kalan Evli İki çocuk babasıdır. Madencilik Sektöründe kömür üretimi yapmaktadır. Enerji Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır. 

Hüseyin Efekan ÖZER
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı :  

HİSAR SÜT ÜRÜNLERİ SANAYİ  VE TİCARET A.Ş.
 Adres : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 9. CAD. NO:1 ALTIEYLÜL, 10100 Balıkesir
 Tel No. : 02662211526
 Fax No :  
 Web Adresi :  info@ozerhisar.com.tr
 E-mail Adresi :

 

2000 Yılında Balıkesir’de doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi, İşletme bölümünden mezun oldu. 2018 yılından itibaren Hisar Süt ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’nde  3. Nesil olarak (Özerhisar) üretim planlama ve İdari yöneticilik yapmaktadır.