BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


BASİAD Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Şeni ziyaret etti. - 25 Şubat 2019

BASİAD Yönetim Kurulu 25 Şubat 2019 Pazartesi akşamı üyemiz Karesi Reklam’ın sahibi İbrahim Şen’i Dumlupınar Mahallesinde bulunan işyerinde ziyaret etti. Samimi diyalogların yaşandığı görüşmede sektörün ticari hareketleri ve ekonomik durum hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. BASİAD Başkanı Abdullah Bekki ziyaretten dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

devamı
Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyareti - 18 Şubat 2019

BASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulda mesleki eğitim verilen atölyeler gezilerek yerinde incelendi. Okul Müdürü Hasan Kılıç okulda gerçekleştirdikleri eğitim ile ilgili bilgiler verdi. Okul Müdürü ve öğretmenler ile mesleki eğitimin sanayi ile buluşması ve sanayinin mesleki personel ihtiyaçları hakkında karşılıklı bilgilendirmeler yapıldı.

devamı
BASİAD Yönetim Kurulu Üye ve İş Yeri Ziyaretleri - 04 Şubat 2019

BASİAD Yönetim Kurulu 4 Şubat 2019 Pazartesi günü Organize Sanayi Bölgelerindeki bazı tesisleri ziyaret etti. Üyemiz Hüseyin Finiş işletmeciliğinde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde kurulu bulunan ve tarım makineleri üreten Tınaz Tarım makineleri ziyaret edildi.  Tınaz Tarım ziyaretinin ardından yine Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde kurulu bulunan ve Balya Makineleri üreten; Nihat Erdal ve Mahmet Ali Erdal işletmeciliğindeki Erdallar Ticaret z

devamı
BASİAD Yönetim Kurulu 21 Ocak 2019 Tarihli Üye Ziyaretleri. - 21 Ocak 2019

Yönetim Kurulumuz 21 Ocak 2019 Pazartesi günü; üyemiz Erol Konuk’u Yeni Sanayi Sitesinde bulunan iş yeri Tezko İnşaat Ltd. Şti.’de, üyemiz F. Tağmaç Şengörenoğlu’nu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bulunan iş yeri Uludağ Turizm’de ziyaret ederek; işleri ve genel ticari durum ile ilgili görüşme yaptılar.

devamı
Yönetim Kurulumuz Balıkesir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İlter KUŞ’u ziyaret etti. - 17 Ocak 2019

Yönetim Kurulumuz 17.01.2019 Perşembe günü; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İlter KUŞ’u makamında ziyaret ederek çeşitli konuları görüştü. Görüşmeye BASİAD adına Üniversite Komisyonu Başkanımız Caner Karaman’da katılım sağladı.

devamı
BASİAD Yönetim Kurulu Üyelerimizi Ziyaret Etti. - 14 Ocak 2019

Yönetim Kurulumuz 14 Ocak 2019 Pazartesi günü; üyemiz Ahmet Sakbaş’ı Yeni Sanayi Sitesinde bulunan iş yeri Marmara Otomotiv’de, üyemiz Mehmet Başkurt’u Yeni Sanayi Sitesinde bulunan iş yeri Yörükoğlu Metalde ziyaret ederek; işleri ve genel ticari durum ile ilgili görüşme yaptılar.

devamı
BASİAD Aile Kahvaltısı - 09 Aralık 2018

BASİAD Üyeleri aileleri ile birlikte 9 Kasım 2018 Pazar günü Avlu Simit Sarayında kahvaltı etkinliğinde bir araya geldiler.

devamı
İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziyareti - 06 Aralık 2018

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Balıkesir İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ve İYİ Parti Heyeti 06 Aralık 2018 Perşembe günü Derneğimizi ziyaret ederek çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundular.

devamı
CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziyareti - 06 Aralık 2018

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balıkesir CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP Heyeti 06 Aralık 2018 Perşembe günü Derneğimizi ziyaret ederek çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundular.

devamı
GMKA Salonunda "Geleceği Yönetmek" Seminerini Düzenledik - 24 Kasım 2018

24 Kasım 2018 günü Güney Marmara Kalkınma Ajansı Salonunda gerçekleştirdiğimiz "Geleceği Yönetmek" konulu seminere katkı veren İzgören Akademi Ekibi ve Ahmet Şerif İzgören Hocamıza, başkanlarımıza, iş insanlarımıza ve katılımcılara katılımlarından dolayı, GMKA ve Personeline katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

devamı
BASİAD Yönetim Kurulu Üyelerimizi Ziyaret Etti - 20 Kasım 2018

BASİAD Yönetim Kurulu son bir hafta içinde üyelerimiz Soner Köse, Ferudun Çelik ve Eralp Şayakçıyı işyerlerinde ziyaret etti. Üyemiz Soner Köse Çevre Yolu üzerinde bulunan işyeri GO Akaryakıt İstasyonunda BASİAD Yönetim Kurulu Tarafından ziyaret edildi. Üyemiz Ferudun Çelik Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan işyerleri Fer-Çelik Bisiklet-Motosiklet ve Fer-Çelik Ambalaj firmalarında BASİAD Yönetim Kurulu Tarafından ziyaret edildi. Yönetim Kurulumuz Ferudun Çelik’e 11. Dönem Yönetim Kurulunda Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü olarak yer alarak gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim etti. Üyemiz Eralp Şayakçı Savaştepe Caddesi üzerinde bulunan işyeri 266 Production Firmasında BASİAD Yönetim Kurulu Tarafından ziyaret edildi.

devamı
İyi Parti Derneğimizi Ziyaret Etti - 19 Eylül 2018

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve İyi Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna başkanlığındaki İyi Parti Heyeti 19 Eylül 2018 Çarşamba günü Derneğimizi ziyaret ederek; BASİAD Başkanı Abdullah Bekki başkanlığındaki BASİAD üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdiler.

devamı
CHP Balıkesir İl Başkanlığı ve Milletvekili Ahmet Akın Derneğimizi Ziyaret Etti - 19 Eylül 2018

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve beraberindeki CHP heyeti 11 Eylül 2018 tarihinde Derneğimizi ziyaret etmiş ve “Ekonomide neler oluyor” konu başlıklı bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

devamı
Cumhuriyet Halk Partisi Derneğimizi Ziyaret Etti - 4 Haziran 2018

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve Milletvekili adayı Dr. Fikret Şahin Derneğimizi ziyaret etmişlerdir. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

devamı
BASİAD Ticaret Odası Yönetimini Ziyaret Etti - 8 Mayıs 2018

BASİAD Yönetim Kurulu GÜNMARSİFED Başkanı ve BASİAD Sanayi komisyonu olarak Balıkesir Ticaret Odası yönetim kurulu başkanı sayın Rahmi KULA'yı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettik.

devamı
GÜNMARSİFED 5. Genel Kuruluna Katılım Sağladık - 28 Nisan 2018

Başkanımız Sayın Abdullah BEKKİ, Başkan Yardımcılarımız Ümit Baysal, Mustafa Ercan, Genel Sekreterimiz Aytuğ Yarmaz, Sayman Üyemiz Celal Hatatoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Selçuk Savaş, Nuri Çakmak 28 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen GÜNMARSİFED' in 5. Olağan Genel Kurul toplantısına katılım sağladılar. BASİAD Ailesi olarak, İsa Tamer Çelik Başkanlığında seçilen GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu üyelerini ve tüm kurullara 

devamı
Balıkesir Milletvekili Mehmet TÜM Derneğimizi ziyaret etti - 09 Nisan 2018

Balıkesir Milletvekili Sayın Mehmet TÜM, 09 Nisan 2018 Pazartesi günü Derneğimizi ziyaret etti. Ziyarette Balıkesir ile ilgili güncel konular ele alınarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Sayın Milletvekili çalışmalarında BASİAD'a başarı dileklerini iletti.

devamı
Balıkesirspor Yönetimini Misafir Ettik - 26 Şubat 2018

Balıkesir spor başkanı Remzi Boncuk ve teknik direktörümüz Giray Bulak konuğumuz oldu güzel jestleri için teşekkürler.

devamı
BAİMDER Ziyareti - 19 Şubat 2018

Balıkesir BAİMDER Derneği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri derneğimizi ziyaret ettiler. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

devamı
BASİAD ZEYTİN DALI OPERASYONU İÇİN LOKMA HAYRI DÜZENLEDİ - 29 Ocak 2018

Derneğimiz Zeytin Dalı Harekatında Ordumuzun başarısı, askerimizin güvenliği ve şehitlerimizin ruhunu şad etmek amacıyla 26 Ocak 2018 Cuma Namazı sonrası Hacı Ali Cami önünde lokma hayrı düzenledi. Ülkemiz, sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım atmıştır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek 

devamı
2018 GALA Gecesi - 20 Ocak 2018

20 Ocak 2018 Gecesi BASİAD Üyelerinn aileleri ile birlikte katılım sağladıkları muhteşem bir GALA Gecesi gerçekleştirildi. GALA Gecesinde Derneğimize yeni katılan Üyelerimze Üyelik Plaketleri takdim edildi. 

devamı
Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğinin 12. Genel Kurulu 20/01/2018 tarihinde yapıldı - 20 Ocak 2018

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğinin 12. Genel Kurulu 20/01/2018 tarihinde yapıldı. BASİAD Başkanı Abdullah Bekki üyelerin güvenini alarak yeniden seçildi. Yapılan seçim neticesinde kurullara seçilen üyeler şu isimlerden oluştu.

devamı
2018 Ocak Üyelerle Kahvaltı - 14 Ocak 2018

Basiad ailesi olarak 14 Ocak 20018 Pazar günü Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz'ın katılımı ile sabah kahvaltısında buluşuldu. 

devamı
İhracat ve Güney Marmara İşletmeleri Semineri - 13 Aralık 2017

"İhracat ve Güney Marmara İşletmeleri" konulu seminer; Dünya Gazetesi Köşe yazarı Şefik Ergönül'ün sunumu BASİAD ve BAGİAD üyelerinin katılımı ile BASİAD Merkez Binasında gerçekleştirildi. 

devamı
İyi Parti İl Yönetimi BASİAD Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti - 27 Kasım 2017

27 Kasım 2017 saat 19:00'da İyi Parti Balıkesir İl Yönetimi BASİAD Yönetim Kurulunu ziyaret etti. Ziyarette güncel konular ve Balıkesir ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü.

devamı
BASİAD Seminer ve Üye Kahvaltı Programını Gerçekleştirdi. - 26 Kasım 2017

Balıkesir Sanayici ve İş Adaları Derneği (BASİAD) 26 Kasım 2017 tarihlerinde Balıkesir’de üyelerinin aileleri ile birlikte katıldıkları bir eğitim semineri ve kahvaltı organizasyonunu birlikte gerçekleştirdi. Programa BASİAD Üyeleri, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve bazı sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı. Balıkesir 27.11.2017 / BASİAD eğitim çalışmalarına farklı bir konsepte devam ediyor. İşletmelerin çalışanlarına yönelik eğitimleri bir seri 

devamı
BASİAD Heyeti Ankara Zirve Temasları. - 18 Kasım 2017

Balıkesir Sanayici ve İş Adaları Derneği (BASİAD) 16/17/18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Anıtkabir’e askeri tören ile çelenk sunan BASİAD heyeti ilimiz ile ilgili konuları görüşmek üzere bir çalışma yemeğinde Balıkesir Milletvekilleri ile bir araya geldi. Son gün programında TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadoğlu, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile görüşen heyetimiz son olarak iş dünyası ile ilgili taleplerini Ekonomi 

devamı
Yönetim Kurulumuz üyelerimiz Mustafa Kızılduman, Murat Karagöbek ve Kaan Fazılı ziyaret etti. - 07 Kasım 2017

BASİAD Yönetim Kurulu; 6 Kasım 2017 Pazartesi günü 3 üyemizi ziyaret etti. İlk olarak Yeminli Mali Müşavir olan ve dernek üyeliğinde 9 yılını dolduran Mustafa Kızılduman’ı ziyaret etti. Mustafa Bey mesleği ile ilgili genel olarak karşılaşılan problemlerden söz etti.  Karşılıklı iyi dileklerin dile getirildiği sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette hazırlanılan ikramlar sunuldu. BASİAD Yönetim Kurulu bu güzel karşılama için ayrı ayrı teşekkürlerini sundular. Bir 

devamı
BASİAD Romany.a Temasları - 11 Ekim 2017

BASİAD Yönetimi 30 Balıkesirli İşadamı üyesi ile birlikte Romanya’da çeşitli temaslarda bulundu. Temaslar kapsamında Türkiye Romanya Büyükelçiliğinde Büyükelçimiz Sayın Osman Koray Ertaş ile heyetimiz bir araya geldi. Ticari Ateşemiz Sayın Mükerrem Aksoy heyetimize Romanya ekonomisi hakkında sunum yaptı. Bilgilendirme sonrası heyetimiz 

devamı
Yönetim Kurulumuz üyelerimiz Ahmet Arabul ve Abdullah Yanar ı ziyaret etti. - 18 Eylül 2017

BASİAD Yönetim Kurulu; 18 Eylül 2017 Pazartesi günü Yeni Sanayi Bölgesindeki iki üyemize ziyarette bulundu. İlk olarak Arabul Boya’nın sahibi Ahmet Arabul ziyaret edildi.  Ahmet Bey, yeni açılan işletmesinde yapılan işlerin özellikleri hakkında bilgi verdi. Otomotivde; metal, seramik kaplama işlemlerinin başladığını söyledi. Ayrıca aracın üzerinde ölçüm yapabilen 4 entegre, Juxone Spektra 

devamı
Üyemiz Ahmet Kalan ın ziyareti. - 24 Nisan 2017

BASİAD Yönetim Kurulu; 24 Nisan 2017 Pazartesi günü ENERJİ Madencilik Sahibi Üyemiz Ahmet Kalan’ı ziyaret etti. Ahmet Bey kömürün işlenmesi esnasında gerçekleştirilen prosesler hakkında Yönetim Kurulu üyelerimize bilgilendirme yaptı. 

devamı
BASİAD "Satışın Şifreleri" Eğitimi - 20 Nisan 2017

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından 2017 eğitim planı çerçevesinde gerçekleştirilen işletme ortağı ve çalışanlarına yönelik eğitim çalışmaları ilgi ve istek ile karşılanıyor. 2017 eğitim çalışmalarından üçüncüsü 20 Nisan 2017 Perşembe günü başladı. BASİAD Başkanı Abdullah BEKKİ Balıkesir işletmelerini değişen eğilimleri takip etmek üzere düzenli 

devamı
BASİAD 02 Nisan 2017 Kahvaltı Organizasyonu. - 02 Nisan 2017

BASİAD Üyeleri aileleri ile birlikte 02 Nisan 2017 Pazar Sabahı Ayvalık Balıkçısında kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

devamı
Yönetim Kurulumuz Üyemiz Murat Aksoy u Ziyaret Etti. - 27 Mart 2017

BASİAD Yönetim Kurulu; 27 Mart 2017 Pazartesi günü üyemiz Murat Aksoy’u Balemre Süt İşletmesinde ziyaret etti. Murat Bey gıda sektörü için 2016 yılının çok iyi geçmediğinden söz etti. Stok maliyetinin çok yüksek olduğunu söyleyen Murat Bey bir peynirin bekleme süresinin en az 7-8 ay olduğunu söyledi. Ürünlerimizin lezzetinden götürmemesi için bu bekleme süresini 

devamı
Lojistik ve Depolama Eğitimi - 17 Mart 2017

BASİAD 2017 eğitim programı kapsamında Balıkesir merkezde bulunan işyerlerinde bir araştırma gerçekleştirerek; eğitim ihtiyaçlarını tespit etmiş ve bir çalışma başlatmıştır. Üye işyerlerinden gelen taleplerde yapılan eğitim çalışmalarının faydası ve gerekliliği teyit edilmiştir.  Bu çerçevede 17 işletmenin iştiraki ile Cuma günü lojistik ve depolama eğitim çalışması başlatılmıştır.

devamı
Yönetim Kurulumuz Üyelerimiz Ümit Arslan ı Ziyaret Etti. - 13 Mart 2017

BASİAD Yönetim Kurulu 13 Mart 2017 günü Üyemiz Ümit Arslan'ı işyerinde ziyaret etti. Başkan Abdullah Bekki ziyaretin anısına Ümit Arslana hediye takdim etti.Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bekki:"Güncel konuları ve iş hayatını konuştuğumuz güzel bir ziyaret oldu. Ümit Arslana misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim." dedi.

devamı
Yönetim Kurulumuz Üyelerimiz Faruk Aycan ve İsmail Hakkı Pala yı Ziyaret Etti. - 27 Şubat 2017

BASİAD Yönetim Kurulu; 27 Şubat 2017 Pazartesi günü Çarşı işadamlarından iki üyemize ziyarette bulundu. İlk olarak Aycan Kuyumculuk Sahibi Üyemiz Faruk Aycan’ı yeni iş yerinde ziyaret ettiler. Faruk Bey satışını yaptığı ürün ve markalar hakkındakısaca bilgi verdiler. Yönetim Kurulunun soruları üzerine pırlanta hakkında da kısaca bilgilendirme yaptı. Faruk Bey Bigadiç’te 

devamı
Yönetim Kurulumuz Üyemiz Murat Akbaş ı Ziyaret Etti. - 20 Şubat 2017

BASİAD Yönetim Kurulu; 20 Şubat 2017 Pazartesi günü Murat Akbaş Yapı Teknikleri Ltd. Şti. adı altında yeni bir şirket açan Üyemiz Murat Akbaş’ı ziyaret etti. Sıcak ve karşılıklı güzel bir sohbet ortamının oluştuğu bir ortamda gerçekleşen ziyarette Murat Bey yaptığı işler ve sektör olarak karşılaşılan zorluklar hakkında Yönetim Kurulumuzu bilgilendirdi. Yönetim Kurulu Üyelerimiz bu 

devamı
Satın Alma Eğitimi - 16 Şubat 2017

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği üyelerinden gelen eğitim taleplerini değerlendirerek 2017 yılı için eğitim programı hazırlamıştır. 2017 eğitim çalışmalarından ilki 16 Şubat 2017 Perşembe günü başladı. BASİAD Başkanı Abdullah BEKKİ açılış konuşmasını yaparak katılımcılara başarılar diledi. Balıkesir 16 Şubat 2017;BASİAD 2017 programı kapsamında üye

devamı
Balıkesir İş Dünyası Buluşması - 31 Ocak 2017

31 Ocak 2017 tarihinde; BASİAD, Balıkesir Ticaret Borsası ve BAGİAD işbirliğinde; Balıkesir İş Dünyası Buluşmaları serisinde "Bilim, Ekonomi, Gelecek ve Siz" konulu seminerde; pek çok şehirden 500'e yakın iş insanının katılımı ile Prof. Dr. Özgür Demirtaş seminerini başarı ile gerçekleştirmenin mutluluğunu 3 kurum olarak birlikte paylaşmak, tamda birliktelik zamanında 

devamı
BASİAD 22 Ocak 2017 Kahvaltı Organizasyonu. - 22 Ocak 2017

BASİAD Üyeleri aileleri ve OBİDEV Yönetimi 22 Ocak 2017 Pazar günü Altın Otelde kahvaltı organizasyonu ile bir araya geldiler. Kahvaltıda OBİDEV sunumu yapılarak, ailelere tanıtımı yapıldı.

devamı
BASİAD Heyeti Pirelli Fabrikasını Ziyaret Etti. - 19 Ocak 2017

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Heyeti sanayi tesislerinin incelenmesi ve iyi uygulamaların Balıkesir işletmelerinin tecrübesine katkı sağlaması amaçlı gezileri çerçevesinde Kocaeli’nde kurulu bulunan Pirelli Fabrikasını ziyaret etti. Pirelli firmasını Balıkesir için önemli kılan bir diğer husus ise firmanın CEO’su olan Alp Günvaran’ın bir Balıkesirli olarak iş dünyasında elde ettiği 

devamı
Balıkesir İl Emniyet Müdürü Ziyareti - 22 Aralık 2016

BASİAD Yönetim Kurulu 22 Aralık 2016 günü Balıkesir İl Emniyet Müdürü Sayın Cengiz Zeybek 'i makamında ziyaret etti. İl Müdürümüze hoş geldiniz dilekleri ile birlikte terör olaylarında şehit olan polis memurlarımız için taziyede bulunuldu.

devamı
Yönetim Kurulumuz Üyemiz Zafer Temel i Ziyaret Etti. - 19 Aralık 2016

BASİAD Yönetim Kurulu; 19 Aralık 2016 Pazartesi günü Zafer Madencilik Sahibi Üyemiz Zafer Temel’e yeni taşındıkları işyeri için hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Zafer Bey, Mikronize kaolin üretime başladıklarını ve bu mikronize kaolinin; Frit, kaynak elektrodu, elektro porselen, porselen, muhtelif dolgu alanları gibi çeşitli sektörler için üretildiğini söyledi. Yeni yerlerinde 30 bin ton 

devamı
BASİAD 25. Yıl GALA Gecesi - 10 Aralık 2016

BASİAD Kuruluşunun 25. Yılını muhteşem bir GALA Gecesi ile kutladı. Gala gecesi BASİAD Başkanı Abdullah Bekki'nin açılış konuşması ile başladı. 10 Aralık 2016 tarihinde Pamukçu Asya Termal Hotel'deki gece üyelerimiz ve eşleri, misafirlerimiz ve basın mensupların geniş katılımı ile gerçekleşti. BASİAD Başkanı Abdullah Bekki'nin açılış konuşmasının ardından geçmiş dönem başkanı ve 

devamı
Yönetim Kurulumuz Üyemiz Necmi Sezen i Ziyaret Etti. - 12 Aralık 2016

BASİAD Yönetim Kurulu; 12 Aralık 2016 Pazartesi günü Panopa Mühendislik Sahibi Üyemiz Necmi Sezen’e yeni taşındıkları işyeri için hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ekonomide yaşanan olumsuzlukların işlere ne şekilde yansıdığı hususunda konuşuldu. Suriye krizinden dolayı yaşanılan nakliye problemleri gündeme getirildi. 2017 Yılında karşılaşılabilecek muhtemel ekonomik sorunlar 

devamı
Yönetim Kurulumuz Üyemiz Çağatay Kömürcüyü Ziyaret Etti. - 05 Aralık 2016

BASİAD Yönetim Kurulu; 05 Aralık 2016 Pazartesi günü ÇAĞYAPIM Mühendislik sahibi Üyemiz Çağatay Kömürcü’yü ziyaret etti.  Sıcak ve karşılıklı iyi niyet dileklerinin dile getirildiği bir ortamda gerçekleşen ziyarette Çağatay Bey yaptığı işler ve çalıştığı işletmeler hakkında Yönetim Kurulumuzu bilgilendirdi.

devamı
28 Kasım 2016 Üye Ziyaretleri - 28 Kasım 2016

BASİAD Yönetim Kurulu; 28 Kasım 2016 Pazartesi günü Yeni Sanayi Bölgesindeki iki üyemize ziyarette bulundu. İlk olarak Yavuz Kimya işletmesinde Hasan Yavuz ve sonra da Niyet Boya’da Ahmet Arabul ziyaret edildi.  Güncel Sanayi Sitesi sorunları konuşuldu. İşletmelerindeki ürünlerin hangi alanlarda kullanıldığı hakkında kısaca bilgi verdiler. 

devamı
Üyelerimiz Serkan Manyaslı ve Eralp Şayakçı ziyaret edildi. - 21 Kasım 2016

BASİAD Yönetim Kurulu; 21 Kasım 2016 Pazartesi günü Pusula Öğretim Kurumlarında üyemiz Serkan Manyaslı’ya misafir oldu. Serkan Bey yeni açılan öğretim kurumunu gezdirdi, hangi dersler ve hitap ettikleri yaş grubu hakkında Yönetim Kurulumuzu bilgilendirdi. Yönetim Kurulu hayırlı olsun dileklerini iletti. Ardından 266Productıon’da üyemizEralp Şayakçı

devamı
Geleneksel Kahvaltı ve Müze Ziyareti - 20 Kasım 2016

BASİAD Üyeleri aileleri ile birlikte 20 Kasım 2016 Pazar Sabahı Altın Hotel'de kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Başkan Bekki ve üyeler aynı gün doğum günü olan BASİAD Başkan Vekili Ümit Baysal'ın doğum gününü kutladılar. Kahvaltı sonrası topluca Balıkesir Kuva-i Milliye Müzesi ziyaret edildi. Müze Müdürümüz Aytekin Yılmaz grubumuza geleneksel misafirperverliklerini 

devamı
Yarış Kabin Ziyareti - 15 Kasım 2016

BASİAD Yönetim Kurulu; 15 Kasım 2016 Salı günü Organize Sanayi Bölgesinde Yarış Kabin Fabrikasında Nazmi Yarış’ı ziyaret etti. Nazmi Bey geçmişten bugüne firmalarının ve işletmelerinin kat ettiği yollarla ilgili bilgi verdi.  BASİAD Yönetim Kurulunu, Fabrikasındaki iş kapasitesi ve üretim aşamaları hakkında bilgilendirdi.

devamı
Organize Sanayi Bölgesi Fabrika Ziyaretleri - 14 Kasım 2016

BASİAD Yönetim Kurulu; 14 Kasım 2016 Pazartesi günü Organize Sanayi Bölgesinde üç önemli işyerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. BASİAD Yönetim Kurulu ilk olarak Ölmezler Et Entegre Tesisinde Nevzat Ölmez’e Türkiye’de bir ilk olan tesis için; hayırlı olsun dileklerini iletti. Hayvancılığın Balıkesir ve Türkiye’de geldiği son noktadan bahsedildi. Ziyaretlerine devam eden Yönetim 

devamı
Tataristan İş Gezisi - 04 Kasım 2016

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği, GÜNMARSİFED Yönetimi ile birlikte 27-31 Ekim 2016 tarihleri arasında 35 Kişiden oluşan işadamları heyeti ile birlikte Rusya Federasyonu Özerk Tataristan Cumhuriyetini ziyaret etti. Uçak krizinin ardından bölgeye gerçekleşen ilk Türk Heyeti olma özelliği taşıyan heyetimiz, Tataristan Tarım Bakan Yardımcısı Başkanlığındaki heyet 

devamı
BASİAD Bireysel Otomatik Emeklilik Toplantısı - 11 Ekim 2016

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği ve Anadolu Hayat Emeklilik Anonim Şirketi işbirliğinde; “ Bireysel Emeklilik Sistemi , Otomatik Katılım ve Genel Ekonomi Bilgilendirme  Toplantısı” 10 Ekim 2016 tarihinde Balıkesir GMKA toplantı salonunda gerçekleştirildi. Balıkesir 11 Ekim 2016, Balıkesir iş dünyasını Bireysel Emeklilik Sistemi, Otomatik Katılım ve genel ekonomi konularında 

devamı
9 Ekim Üyeler Sabah Kahvaltısı - 09 Ekim 2016

9 Ekim 2016 Pazar Sabahı BASİAD Üyeleri aileleri ile birlikte keyifli bir sabah kahvaltısında bir araya geldiler.

devamı
BASİAD Yönetim Kurulu Sayın Balıkesir Valisini Ziyaret Etti - 29 Haziran 2016

önetim Kurulumuz  göreve başlayan Sayın Balıkesir Valisi Ersin YAZICI'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valimiz YAZICI'yı makamında ziyaret eden Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Abdullah BEKKİ Sayın Valimize yeni görevinde başarılar diledi. Sayın Valimiz YAZICI'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

devamı
BASİAD Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı ile Buluştu - 30 Mayıs 2016

30 Mayıs 2016 tarihinde Balıkesir Büyüksehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Edip Uğur’un katılımı ile BASİAD üyeleri ve Balıkesir İş Dünyası yemekli bir toplantı ile bir araya geldi. BASİAD Baskanı Abdullah Bekki’nin konusması ile baslayan toplantıda; Büyükşehir Başkanımız yeni projeler ile ilgili bilgilendirme yaptı. BASİAD’a yeni katılan üyelere üyelik plaketi töreni düzenlendi.

devamı
BASİAD 25. Yıl Pikniği - 10 Mayıs 2016

BASİAD 25 Yıl Pikniği 10 Mayıs 2016 Günü Şirin Bahçede yapıldı. 25. Yıl Pikniğimize BASİAD Üyeleri, aileleri ve GÜNMARSİFED Başkanı katıldı. BASİAD Başkanı Abdullah Bekki'nin açılış konuşması ile başlayan piknikte, fasıl grubu ve ses sanatçısı sahne aldı. Çocuklar için çeşitli etkinlikler, halat çekme ve çuval yarışı gibi yarışmalar düzenlendi. Havai fişek gösterisi yapıldı.

devamı
Balıkesir İş Dünyası Buluşması - 28 Ocak 2016

BASİAD-BAGİAD işbirliği ile; Prof. Dr. Sayın Emre Alkin sunumunda "2016'da Bizi Neler Bekliyor" konulu seminer Balıkesir İş Dünyasının yoğun katılımı ile Asya Termal Hotel'de gerçekleştirildi. 250 civarında Balıkesirli İş Adamının izlediği seminer izleyenler tarafından tam not aldı.

devamı
Ersin Özince ile Vizyon Toplantısı - 21 Nisan 2015

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğinin Vizyon Toplantısı 21 Nisan 2015 Salı günü; Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ersin Özince'nin katılımı ile yapıldı. Vizyon Toplantısında BASİAD camiasına yeni katılan üyelere üyelik plaketleri verildi. Balkonuk Center'de gerçekleşen vizyon toplnatısına Üyelerimiz ve Balıkesir İş Dünyası geniş katılım sağladı.

devamı
BAŞKANIMIZ İSA TAMER ÇELİK ESKİŞEHİR DE DÜZENLENEN 17. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI ZİRVESİNDE TÜSİAD BAŞKANI SAYIN MUHARREM YILMAZ VE TÜRKONFED BAŞKANI SAYIN SÜLEYMAN ONATÇA İLE GÖRÜŞTÜ. - 06.12.2013

TÜRKONFED Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu; 5-6 Aralık 2013 tarihlerinde Eskişehir’de 17. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ni başarılı bir organizasyon ile gerçekleştirdi.

devamı
BASİAD GÜNEY MARMARA SANAYİ VE İŞ DÜNYASI FEDERASYONU KURULUŞ ÇALIŞMALARI İÇİN, BAİKAD VE BAGİAD YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ. - 08.10.2013

Bugüne değin konu ile ilgili Balıkesir ve Çanakkale il sınırları içerisinde çeşitli toplantılar ile derneklerimiz bir araya gelerek konu ile ilgili fikir ve düşüncelerini aksettirmiş, kuruluş çalışmalarına katkıda bulunmuşlardır.

 

devamı
ÖNEMLE DUYURULUR: ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK KURULU BAKANLIĞI FARKINDALIK VE DUYARLILAŞTIRMA TOPLANTISI 02 EKİM 2013 TARİHİNDE 13.30-18.00 SAATLERİ ARASINDA ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI KONFERANS SALONUNDA YAPILACAKTIR. - 27.09.2013

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2013 Yılı Merkez Eylem Planında Başkanlığımız adına programlı teftiş yapılan illerdeki işverenlere yönelik farkındalık ve duyarlılaştırma toplantıları düzenlenmesi yer almaktadır. 

 

 

devamı
BASİAD YÖNETİM KURULUNDAN KÜÇÜKSAN YENİ YÖNETİM KURULUNA TEBRİK ZİYARETİ. - 28.09.2013

Yapılan son genel kurul sonrası görevi devralan Mustafa Çanakçı ve ekibine bu zorlu görevde başarı dileklerini sunan BASİAD Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tamer Çelik; “Balıkesir Merkez Küçük Sanayi Sitemiz, Gaziantep’ten sonra Türkiye’nin en büyük sanayi sitesi. Bugün bu sitemiz içerisinde küçük imalatçıdan, servis işleri yapan birçok kuruluşumuz faaliyetlerini yıllardır sorunsuz olarak götürmektedir. 

 

devamı
16 EYLÜL 2013 TARİHLİ BASİAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ÜYEMİZ AHMET GÜLER`İN İŞ YERİ GÜLER GIDA VE İNŞ.LTD.ŞTİ. DE YAPILDI. - 17.09.2013

BASİAD Yönetim Kurulumuz, artık zaman zaman Yönetim Kurulu Toplantılarımızı üyelerimizin iş yerlerinde yapma kararı almış ve ilk olarak üyemiz Ahmet Güler`in iş yerinde Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirmişlerdir. Böylelikle hem üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret etmiş olup, hemde üyelerimizin derneğimizde daha fazla aktif rol alması hedeflenmiştir.

devamı
BASİAD YÖNETİM KURULU, BANSİAD YÖNETİM KURULU VE ÇASİAD YÖNETİM KURULU, FEDERASYON KURULUŞ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BANDIRMA SİAD EV SAHİPLİĞİNDE BANDIRMA`DA TOPLANTI YAPTILAR. - 11.09.2013

Toplantıya ayrıca; TÜRKONFED Başkanı Sn.Süleyman ONATÇA, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Tarkan KADOOĞLU, TÜSİAD Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Sn. Davut DOĞAN katılmışlardır.

devamı
BASİAD YÖNETİM KURULU FEDERASYON KURULUŞ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI. 26 AĞUSTOS 2013 TARİHİNDE ÇANAKKALE SİAD YÖNETİM KURULU İLE ÇANAKKALE`DE YAPILAN TOPLANTIDA DERNEKLERİN HAZIRLIKLARINI BİR AN ÖNCE TAMAMLAMASI KARARI ALINDI. - 27.08.2013

BASİAD, geçtiğimiz günlerde, Güney Marmara Bölgesinde Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu kurmak için Olağanüstü Genel Kurul Toplantısını yaparak üyelerinden yetki aldı. Ortak ilke ve hedefleri benimseyen, kuruluş amaçları aynı sanayici ve işadamları derneklerinin ortak sesi olarak bölgesel, sektörel, ulusal ve ekonomik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak, bölgesel ve sektörel kalkınma vizyonları geliştirerek, uluslararası entegrasyona ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmak, projeler geliştirmek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna, yetkili kurumlara duyurmak, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak amacıyla, Balıkesir ve Çanakkale’de bulunan SİAD’lar güçlerini birleştirerek, BASİAD önderliğinde kurulacak Federasyon çatısı altında toplanmak üzere çalışmalarına hız verdiler.

 

devamı
BASİAD YÖNETİM KURULUNDAN BALIKESİR TİCARET ODASI YÖNETİM KURULUNA ZİYARET. - 28.07.2013

BASİAD Yönetim Kurulumuz, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kuruluna tebrik ziyaretinde bulundu. Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler bizi karşıladı bizde yönetim kurulu olarak yeni yönetimin hayırlı olmasını ortak paydamız BALIKESİR imizin daha ileriye nasıl taşınabileceği BALIKESİR ticaret hayatının canlılığı konularında fikirler alışverişinde bulunduk. Bizi çok sıcak ve samimi bir ortamda misafir eden Ticaret odamıza çok teşekkür ederiz.

devamı
KÜLTÜR MÜDÜRÜMÜZ SN.ABDULLAH SOYKAN VE BALIKESİR ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ SN.HÜSEYİN DENİZ BASİAD`IN KONUĞU OLDU. -

Kültür Müdürümüz Sn.Abdullah SOYKAN ve Balıkesir Özel İdare Genel Sekreteri Sn.Hüseyin Deniz, 17 Haziran 2013 tarihinde BASİAD üyeleri ile bir araya geldiler. Konuklarımızla birlikte, Balıkesirimizin sorunları ve çözüm önerileri karşılıklı sohbet toplantısında değerlendirildi.

devamı
BALIKESİR KOSGEB BÖLGE MÜDÜRÜ SN.HÜSAMETTİN ÇAY BASİAD`IN KONUĞU OLDU. -

  Balıkesir KOSGEB Bölge Müdürü Sn.Hüsamattin ÇAY, 24 Haziran 2013 tarihinde BASİAD`ın KOnuğu oldu. BASİAD Üyeleri ile bir araya gelen Sn.ÇAY ile KOBİ lerimizin sorunları ve KOSGEB`in çalışmaları hakkında görüşmeler yapıldı.

devamı
TÜRKONFED BAŞKANI SN.SÜLEYMAN ONATCA, TÜRKONFED YÖNETİM KURULU ÜYESİ SN.ALİ İHSAN YEŞİLOVA , BANSİAD BAŞKANI SN.HAKAN ÖZTÜRK VE TÜRKONFED BÖLGESEL GENİŞLEME SORUMLUSU SN.BETÜL ÇELİKKALELİ BASİAD`I ZİYARET ETTİLER. -

 Kurulması planlanan Federasyon çalışmaları kapsamında görüşmeler yapmak üzere TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Süleyman ONATCA, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali İhsan YEŞİLOVA , Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan ÖZTÜRK ve TÜRKONFED Bölgesel Genişleme Sorumlusu Sayın Betül ÇELİKKALELİ, 6 Temmuz 2013 tarihinde derneğimizi ziyaret ettiler. Yapılan toplantıda Balıkesir ve Çanakkale Bölgesini kapsayan Güney Marmara Bölgesinde BASİAD önderliğinde bir federasyon kurulmasına ve kuruluş çalışmalarına başlanması konusunda fikir birliğine varıldı. 

devamı
BASİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ, 11 TEMMUZ 2013 TARİHİNDE , BALLAS`DA ÜYELERİMİZİN YOĞUN KATILIMI İLE YAPILDI. - 11.07.2013

Ramazan ayının bir yardımlaşma ve hoşgörü ayı olduğunu ifade eden BASİAD Başkanı Sn.İsa Tamer ÇELİK, üyelerimizin yoğun katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

devamı
BASİAD 10.DÖNEM 3.VİZYON TOPLANTISI 28 NİSAN 2013 TARİHİNDE SN.RONA YIRCALI, SN.AHMET KULA, SN.FARUK KULA VE SN.RECAİ GÜRCAN’IN KATILIMI İLE 52 EVLER ET LOKANTASINDA YAPILDI -

 

BASİAD 10.Dönem 3.Vizyon Toplantısı 28 Nisan 2013 tarihinde Sn.Rona YIRCALI, Sn.Ahmet KULA, Sn.Faruk KULA ve Sn.Recai GÜRCAN’ın katılımı ile 52 Evler Et Lokantasında yapıldı.

 BASİAD Başkanı Sn.İsa Tamer ÇELİK’in açılış konuşmasıyla başlayan Vizyon Toplantımız, üyelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Balıkesirspor’un PTT 1.lige çıkması dolayısıyla toplantıya katılan üyelere kırmızı beyaz gül dağılıtıldı. Başkan Çelik, Balıkesirspor’un bu başarısından gurur duyduklarını, bu başarının ardından güzide spor kulübümüzü önümüzdeki senede süper lig de görmeyi temenni ettiğini belirterek konuşmasına başladı. Balıkesir’in şu anki gündemi olan oda seçimlerinin ve Balıkesir’in büyük şehir olması konularının gündeme alındığı toplantı, üyelerimizin ve oda başkanlarının karşılıklı sohbet toplantısı şeklinde yapıldı.

devamı
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BALIKESİR MİLLETVEKİLİ EDİP UĞUR ZİYARETİ - 25.03.2013

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Sayın Edip Uğur, gündemdeki barış süreciyle ilgili sivil toplum kuruluşlarından destek almak için 25 Mart 2013 Pazartesi günü BASİAD`ı ziyaret etti. Sayın Edip Uğur ve parti yöneticilerinin ziyaretine, BASİAD Yönetim Kurulu da tam kadro katıldı. Terörün bitmesi konusunda destek isteyen Sayın Edip Uğur, terörün sonlandırılması durumunda Türkiye`nin maddi manevi kazancının çok fazla olacağını kaydetti ve 30 yıllık terörle mücadele döneminde Türkiye`nin kasasından 300 milyar dolar çıktığına dikkat çekti. 

devamı
BASİAD HEYETİ 20-21 MART 2013 TARİHLERİNDE, ANKARA`DA BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİMİZ VE ANKARA BALIKESİRLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ. - 22.03.2013

BASİAD Yönetim Kurulundan bir heyet, 20-21 Mart 2013 tarihlerinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere, 19 Mart 2013 tarihinde uçakla Ankara’ya gittiler. Ankara programı çerçevesinde Balıkesir Milletvekillerimiz ve Ankara Balıkesirliler Derneği’ni de ziyaret ettiler.devamı
BASİAD`DAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI. - 07.02.2013

"KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ BİR İHTİYAÇTIR” bilincinden yola çıkarak; sosyal sorumluluk alanında gönüllü kan bağışının önemi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla, Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği ve Kızılay Balıkesir Şubesi işbirliği ile 6 Şubat 2013 Çarşamba günü, dernek merkezimiz Sütunlu Konakta, 19.00-22.00 saatleri arasında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

devamı
BASİAD GÜRCİSTAN`A İŞ SEYAHATİ DÜZENLEDİ. -
Türkiye ile güçlü dostluk ilişkileri olan ve yatırım için iyi bir pazar konumunda bulunan Gürcistan’ın Tiflis ve Batum kentlerinde, iki ülke arasında gelişen sanayi ve ticaret alanlarındaki işbirliği ve yatırımları desteklemek ve bu işbirliği olanaklarını yerinde görmek, iş imkanları yaratmak, geliştirmek, resmi kanallar ve Gürcistan Türk İşadamları Derneği üyeleriyle görüşmeler yapmak üzere, 12 Eylül 2012 tarihinde Gürcistan’a giden 16 kişilik Heyet Balıkesir’e döndü.
devamı
BASİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ, 8 AĞUSTOS 2012 TARİHİNDE EDREMİT YOLU -
Ramazan ayının bir yardımlaşma ve hoşgörü ayı olduğunu ifade eden BASİAD Başkanı Sn.İsa Tamer ÇELİK, üyelerimizin yoğun katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
devamı
BASİAD TÜRKİYE MUHASEBE STANDARTLARI EĞİTİMİ 10-11-12 TEMMUZ 2012 -
BASİAD tarafından ücretsiz olarak düzenlenen ve üç gün süren “Türkiye Muhasebe Standartları Eğitimi” tamamlandı.
devamı
BASİAD TARAFINDAN HAZIRLANAN BALIKESİR`İN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ -
BASİAD`ın geçtiğimiz günlerde hazırlayarak dağıtımını yaptığı "Balıkesir`in Kaynakları, Sorunları ve Çözüm Önerileri" kitapçığı, 5 Temmuz 2012 tarihinde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.
devamı
BASİAD AR-GE YATIRIM TEŞVİKLERİ KONUSUNDA ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ. -
BASİAD; Ar-Ge Hibe Fonları uygulayıcısı, YMM Prof.Dr. Atila BAĞRIAÇIK ve Ar-Ge Mühendisi Hakan DEDEOĞLU tarafından sunulan “Ar-Ge Yatırım Teşvikleri” konusunda, 16 Mayıs 2012 tarihinde, Dernek Merkezimiz Sütunlu Konak`da, bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
devamı
BASİAD 10.DÖNEM 1.VİZYON TOPLANTISI 13 NİSAN 2012 CUMA GÜNÜ SAAT 19.30 -
BASİAD 10.Dönem 1. Vizyon Toplantısı, 13 Nisan 2012 Cuma günü saat 19.30`da, 52 Evler Et Lokantasında yapıldı. Vizyon Toplantımızda Elektrik Piyasası Daire Başkanlığı Grup Başkanı Sn.Elif Ferdal KARAKAŞ "Bölgemizde Yenilenebilir Enerji Potansiyeli Ve Türkiye Uygulamaları" konulu bir konferans vererek üyelerimizi bilgilendirdi.
devamı
BASİAD TARAFINDAN HAZIRLANAN BALIKESİR`İN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ -
10.Olağan Genel Kurulu sonrasında, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sn.Selami HATİPOĞLU’nu ziyaret eden BASİAD Yönetim Kurulu, bu defa Sn.HATİPOĞLU’nu dernek merkezi Sütunlu Konak’da ağırladı.devamı
31 OCAK 2012 TARİHİNDE CUMHURİYET HALK PARTİSİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİM - 31.01.2012
CHP Balıkesir Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Haluk Ahmet Gümüş’ü, Dernek Merkezimiz Sütunlu Konakta yapılan toplantıda ağırlayan, BASİAD Başkanı İsa Tamer Çelik, milletvekilimizin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.devamı
BASİAD 10.DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI. - 24.01.2012
Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği 10. Olağan Genel Kurul Toplantısını 23 Ocak 2012 tarihinde Sütunlu Konak`da gerçekleştirdi. Dernek başkanlığına 3 yıl süreyle İsa Tamer Çelik yeniden seçildi.
devamı
BASİAD 9.DÖNEM 7.VİZYON TOPLANTIMIZ 19 ARALIK 2011 TARİHİNDE 52 EVLER - 20.12.2011
BASİAD 9.dönem 7. Vizyon toplantısı 52 Evler Et Lokantasında yapıldı. Vizyon toplantımızda onur üyemiz Yeminli Mali Müşavir ve Sorumlu Ortak Başdenetçi Sn.M.Ergun Yalvaç; “Şirket Ve Yöneticiler Açısından Türk Ticaret Kanunu Ve Denetim” konulu bir konferans verdi.
devamı
BASİAD`IN 20. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ - 02.06.2011
BASİAD Başkanı İsa Tamer ÇELİK, BASİAD Pikniğine katılan bütün konuklara teşekkür ederken "Bizi izlemeye devam edin" mesajı verdi.
devamı
AK PARTİ BALIKESİR 3. SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI TÜLAY BABUŞÇU BASİAD`I ZİYARETİ - 20.12.2011
BASİAD`ı ziyaretinde, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Tülay Babuşçu`ya Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker, İlçe Başkan Yardımcıları ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.
devamı
DEMOKRAT PARTİ BALIKESİR 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI İLHAN ERDİNÇ - 03.05.2011
BASİAD Başkanı İsa Tamer ÇELİK ve BASİAD Yönetim Kurulu ile bir araya gelen DP Milletvekili Adayı Sn.İlhan ERDİNÇ, Türkiye’nin önemli bir seçim sürecinden geçtiğini vurguladı.devamı
BASİAD, BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.MAHİR ALKAN`I MAKAMINDA - 27.04.2011
BASİAD Başkanı İsa Tamer ÇELİK, 2.Başkan Abdullah BEKKİ, Genel Sekreter Ümit BAYSAL, Onur Üyesi Ergun YALVAÇ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin, BAÜ Rektörü Prof.Dr.Mahir ALKAN`ı ziyaretlerinde, Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Bedri YÜKSEL, Prof.Dr.Oktay ARSLAN ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim ERDOĞAN da hazır bulundu.
devamı
BASİAD HEYETİ, ÇİN HALK CUMHURİYETİ`NDEN DÖNDÜ. - 23.04.2011
Çin’de; Guangzhou Canton Fuarı’nı, Hong Kong, Pekin ve Şanghay’ı kapsayan fuar gezi programından dönen BASİAD heyeti, Çin’in üretim azmine hayran kaldıklarını söylediler.
devamı
BASİAD`DAN 18 KİŞİLİK HEYET, DÜN ÇİN HALK CUMHURİYETİ`NE UĞURLANDI. - 13.04.2011
Çin Halk Cumhuriyeti’nde Guangzhou Canton Fuarı’nı, Hong Kong ve Pekin’i kapsayan fuar gezi programına katılacak olan üyelerimiz dün, Atatürk Stadyumu önünden, aileleri tarafından uğurlandı.devamı
BASİAD KADIN KOMİSYONUMUZ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE BAYAN ÜYELERİ - 08.03.2011

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Ümit İnceboz "Menopoz Ve Rahim Kanseri" Konusunda Değerli Bilgilerini Bayan Üyelerimiz İle Paylaştı.

devamı
BASİAD KADIN KOMİSYONU 6 MART 2011 TARİHİNDE KAHVALTI DÜZENLEDİ - 06.03.2011
Pamukçu Akpınar Alabalık Tesislerinde gerçekleştirilen kahvaltıya, BASİAD Üyeleri ve aileleri bir araya geldi.
devamı
BASİAD 9.DÖNEM 6.VİZYON TOPLANTISI YAPILDI - 17.02.2011

16 Şubat 2011 Çarşamba Günü Gerçekleştirilen Toplantının Konuğu Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek’ti.

devamı
BASİAD 9.DÖNEM 5.VİZYON TOPLANTISI YAPILDI - 01.10.2010
BASİAD Başkanı İsa Tamer Çelik 9.Dönem 5.Vizyon toplantısında konuştu:
"EKONOMİ ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞMADI"devamı
BASİAD 9.DÖNEM 4. VİZYON TOPLANTISI YAPILDI - 21.06.2010
devamı
BAŞKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI - 04.05.2010
devamı
BASİAD BALOSU - 22.05.2010
devamı
Karesi AVM -
Karesi AVM ile İlgili Tüm Sanal Resim Çalışmalarını içerikde Bulabilirsiniz...devamı
9.DÖNEM 3.VİZYON TOPLANTISINA ABDÜLLATİF ŞENER DE KATILDI - 12/02/2010
Pamukçu Asya Termal Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan BASİAD Başkanı İsa Tamer ÇELİK, Ülkemizin, olumlu ve olumsuz gelişmelerin bir arada yaşandığı bir süreçten geçtiğini, bilim ve teknoloji alanındaki yeniliklerin, ilerleme yolunda yeni ufuklar açarken, terör, çatışmalar, küresel krizin yarattığı geçim sıkıntısının ise herkesi umutsuzluğa sürüklediğine dikkat çekti.
devamı
BASİAD 9.DÖNEM 2.VİZYON TOPLANTISI OTEL BASRİDE YAPILDI - 02.11.2009
Uzun bir aradan sonra yapılan BASİAD 2.Vizyon Toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Sn.İsa Tamer ÇELİK; Bağımsız ve gönüllü bir iş dünyası olan derneğimiz BASİAD’a değer kattığı için üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti ve şu şekilde sözlerine devam etti: “Hem Küresel kriz hem de ülke olarak yaşadığımız sosyal anlamdaki kriz bizi bu günlerde hep birlikte daha da kaynaşarak tek ses ve tek yürek olmaya zorlamaktadır. Bunun için hepimizin güçlü olması gerekiyor.
devamı
BASİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ TUANA RESTAURANTTA YAPILDI. - 09/09/2009
Basiad Geleneksel İftar Yemeği Tuana Restaurantta Yapıldı. Basiad Geleneksel İftar Yemeği, 9 Eylül 2009 tarihinde Tuana Restaurantta, üyelerimizin yoğun katılımı ile yapıldı.
devamı
BASİAD; BELEDİYE BAŞKANIMIZ VE BAŞKAN YARDIMCILARI İLE YEMEKLİ BİR TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ - 01/07/2009
Basiad Belediye Başkanımız ve Başkan Yardımcıları ile birlikte yemekli toplantıda biraraya geldi. 1 Temmuz 2009 Çarşamba akşamı 52 Evler Restaurant´ta gerçekleştirilen yoğun katılımlı toplantıya BASİAD Yönetim Kurulu, Komisyon ve komisyon üyeleri ile dernek üyeleri katıldı.
devamı
BASİAD DOSTLARI GELENEKSEL BASİAD PİKNİĞİNDE BULUŞTU. - 28/05/2009
Her yıl geleneksel olarak yapılan Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğimizin Pikniği Değirmen Boğazı’nda yapıldı. BASİAD DOSTLARI GELENEKSEL BASİAD PİKNİĞİNDE buluştu.devamı
BASİAD 9.DÖNEM 1.VİZYON TOPLANTISI YAPILDI - 12/05/2009
BASİAD 9.Dönem 1.Vizyon Toplantısı 12 Mayıs 2009 tarihinde Otel Basri’de yapıldı.devamı
KÜRESEL KRİZ, TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ GELİŞMELER VE BEKLENTİLER KONULU PANEL - 18/04/2009
Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği, Balıkesir Genç İşadamları Derneği ve Türkiye Ekonomi Bankası ile ortaklaşa düzenlediğimiz, Ekonomi Piyasalar ve Risk Yönetimi Uzmanı Sayın Uğur CİVELEK´in sunum yaptığı "Küresel Kriz, Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler ve Beklentiler" konulu panel
devamı